Dzisiaj obchodzimy Święto Flagi Rzeczypospolitej Polskiej! 🇵🇱 2 maja to wyjątkowy dzień, w którym szczególnie celebrujemy nasze barwy narodowe – biały i czerwony. Flaga Polski to symbol jedności, wolności i dumy z naszego kraju.
Autor: Redakcja KATOTV
Prezydent Katowic, Marcin Krupa podsumował pierwszy rok swojej kadencji. Przedstawił na jakim etapie są realizowane w mieście inwestycje w wybranych obszarach, taki jak transport, kultura, sport, gospodarka mieszkaniowa czy gospodarka komunalna.
Prezydent Marcin Krupa powołał dziś dotychczasowego sekretarza miasta Macieja Stachurę na stanowisko wiceprezydenta Katowic. Z kolei na stanowisko sekretarza prezydent powołał Monikę Maniecką. Dotychczasowy wiceprezydent Maciej Biskupski został dziś wiceprzewodniczącym zarządu Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. – Maciej Biskupski otrzymał nowe, odpowiedzialne zadanie reprezentowania Katowic w Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Nowy wiceprezydent, Maciej Stachura, piastował do tej pory stanowisko Sekretarza Miasta i zarządzał z mojego ramienia ważnymi dla miasta pionami. Jestem przekonany, że kompetencje i doświadczenie obu panów pozytywnie wpłyną na rozwój i znaczenie Katowic – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic. – Stanowisko Sekretarza Miasta powierzyłem Monice Manieckiej, która od ponad 20 lat związana…
Od 29 kwietnia w Bibliotece Śląskiej można oglądać wystawę „KREM NIVEA – wyrób krajowy znad Rawy”. Wojciech Mszyca, pasjonat lokalnej historii i niezwykły kolekcjoner, stworzył kolekcję prawie 700 unikatowych artefaktów związanych z ikoną światowych kosmetyków.
W tym wydaniu: – Europejski Kongres Gospodarczy 2025 – Roman „Pazur” Wojciechowski w Kato Blues Faces – Gieksa przegrała z Legią – Festiwal Biegowy im. W. Korfantego 2025
Festiwal Biegowy im. Wojciecha Korfantego w nowej formie! Tym razem uczestnicy biegu, który tradycyjnie rozpoczyna się pod pomnikiem patrona imprezy znajdującym się na Pl. Sejmu Śląskiego, wyruszyli na trasę o zmroku, mając do pokonania dystans o długości 5-ciu km.
Trzeci dzień Europejskiego Kongresu Gospodarczego rozpoczął się wyjątkowo nie w Międzynarodowym Centrum Kongresowym a w restauracji „27 Piętro”, gdzie odbyło się spotkanie prezydenta Katowic z przedstawicielami biznesu i polityki.
Po zaciętym pojedynku katowicki GKS uległ stołecznej Legii 1:3.
Zespół muzyczny MICKIEWICZ z III LO im. Adama Mickiewicza zagrał koncert charytatywny na scenie Miasta Ogrodów. Wydarzenie organizowane było przez Urząd Miasta Katowice.
Katowice znalazły się w centrum uwagi drugiego dnia Europejskiego Kongresu Gospodarczego – to tu podpisano porozumienie z globalnym liderem technologii satelitarnej, ogłoszono nagrody dla miejskich inwestycji i zainaugurowano nowe inicjatywy o międzynarodowym znaczeniu.